Iš kokios medienos statyti pavėsinę ir kaip parinkti jai vietą?

2014-05-14 10:51   Peržiūros : 773   Spausdinti


Atsako Saulius Žirkauskas, UAB „MG Prekyba" direktorius

Pavėsinė yra poilsio vieta, todėl jos konstrukcija turi būti lengva, o medžiagos - natūralios. Šiuo atveju mediena nepakeičiama.

Lauko statiniams geriausiai tinka brandi spygliuočių mediena. Eglės, pušies, maumedžio, balteglės mediena džiūdama mažai traukiasi, gana lengvai apdorojama, pakankamai atspari atmosferos poveikiui. Lapuočių - beržo, alksnio, liepos, drebulės mediena dėl skeldėjimo, deformacijos, neatsparumo drėgmei ne itin tinka. Tiktų nebent ąžuolas ar egzotiška tiko mediena, bet šios rūšys brangesnės.

Pavėsinei tenka atlaikyti lietų, šaltį, sniegą, todėl patariama ją statyti iš vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos medienos. Taip paruošta mediena yra atsparesnė drėgmei, pelėsiui, grybeliui, puvimo procesams ir pavėsinė nesupus 15-20 metų. Giluminis impregnavimas šiek tiek tamsina medį. Pageidaujantiems natūralių spalvų, nuo nepageidaujamo atmosferos poveikio medieną kurį laiką galima išsaugoti parinkus įvairius antiseptikus.

Derinantiems medinę pavėsinę prie jau stovinčių pastatų sienų, langų rėmų ar stogo spalvos, dažyves ar impregnantus pasirinkti bus lengviau. O štai dažus išsirinkti nebus lengva, nes gamintojai siūlo daugybę rūšių ir atspalvių. Mėgstantiems natūralumą geriausia rinktis medienos dažyves, kuriomis nudažius išlieka medžio faktūra.

Suprantama, kad norisi pastatyti pavėsinę tokioje sklypo vietoje, iš kurios atsiveria gražiausias vaizdas. Tačiau nereikia pamiršti, kad tuo pačiu ši vieta turi būti patogiai pasiekiama iš namo, dar geriau - jei iš jo matoma. Kartais rasti kompromisą tarp šių dviejų reikalavimų ne taip paprasta.

Jeigu įmanoma, pavėsinę patartina statyti pačioje gražiausioje sklypo vietoje, kur ramu, nėra triukšmo, panoraminio vaizdo neužstoja medžiai ir krūmai.  Patartina, kad išėjimas iš pavėsinės būtų į  tvenkinio, upės, ežero, jūros pusę. Tam, kad būtų patogu į ją vaikščioti ir iš namo, daug kas pavėsinę padaro su dviem įėjimais-išėjimais. Rekomenduojama saulėtoje pavėsinės pusėje pasodinti keletą medžių ar krūmų, sukursiančių pavėsį.


Agrožinios pristato
Augalininkystės pasiūlymai